Cēsu draudzes Zvanu ansamblis

Mūzika ir daļa no draudzes pielūgsmes, tādēļ muzicēšanai, dziedāšanai ir nozīmīga vieta draudzes dzīvē. Mūziķi draudzē darbojas dievkalpojumu ietvaros. Muzikālās kalpošanas redzamākā aktivitāte ir draudzes zvanu ansamblis. Pateicoties zvanu ansambļa darbam, draudze ir guvusi plašu atpazīstamību pilsētā un reģionā.

Cēsu baptistu draudzes zvanu ansamblis dibināts 2009. gada jūlijā. Pateicoties māsu draudzei Teksasas štata Atēnās(ASV), tika saņemts dāvinājums- kamertoņa zvani (čaimi). Pirmās muzicēšanas meistarklases vadītājs un kolektīva “krusttēvs” – Stīvs Eikins (Stephen Akin).
Kolektīva dalībnieku sastāvs ik gadu nedaudz mainās. Kolektīva mākslinieciskā vadītāja ir Tabita Marhela. Viņas skaņdarbu aranžējumi ir īpaši piemēroti zvanu skanējuma specifikai un dalībnieku iespējām.
Kolektīva mākslinieciskā kvalitāte pilnveidojas, piesaistot dažādus soloinstrumentus (čello, trompete, flauta, ģitāra, perkusijas). Zvanu ansambļa koncertu programmu pilnveidē liels ieguvums ir sadarbība ar profesionālajiem mūziķiem Ilzi Petrovsku un Tarmo Sildniku. Kolektīvs muzicē draudzei nozīmīgos baznīcas svētkos. Ir atpazīstams Vidzemes kultūrvidē.Īpaši intensīva koncertu darbība ir Ziemassvētku laikā.

Aizvadītajos gados Zvanu ansamblis piedalījies vairākos nozīmīgos pasākumos.

2015. gada baptistu VIII Dziesmu svētki Cēsīs,
ikgadēja piedalīšanās Baznīcu nakts un Muzeju nakts pasākumos,
labdarības koncerti Cēsu sv. Jāņa baznīcas restaurācijai u.t.t.
“Amerikas koncerttūre”

2016.gada pavasarī kolektīvs viesojās pie māsu draudzes – Pirmā baptistu draudze Atēnās Teksasas štatā. Tas bija īpaši svētīgs un radošs laiks. Desmit dienās- vienpadsmit uzstāšanās( koncerti, piedalīšanās baptistu un metodistu dievkalpojumos, zvanu absambļu festivāls). Šā gada rudenī kolektīvs prezentēs septiņu gadu jubilejas koncertprogrammu. Tiek domāts par kolektīva jaunās maiņas gatavošanu. Ir iecere 2017.gadā Cēsīs organizēt Latvijas zvanu ansambļu festivālu.
Lūgsim Dievu un strādāsim.

Zvanu ansambļa repertuārs: klasika, populāra kristīgā mūzika, latviešu komponistu mūzika.
kontakttelefons 29 256 547