Baptisti, tāpat kā visas citas tradicionālās kristīgās konfesijas, tic Dievam Tēvam, Jēzum Kristum un Svētajam Garam un par savas ticības atziņas vienīgo avotu un mērauklu uzskata Bībeli, kas ir rakstītais, dzīvais Dieva vārds, katra atsevišķa kristieša un draudzes dzīves un mācības autoritāte un norma. Baptisti atzīst tikai ticīgu cilvēku kristīšanu, pagremdējot kristāmo ūdenī.
Kristība ir ticības piedzīvojuma un pārliecības apliecināšana. Baptistus raksturo vienkāršota dievkalpošanas kārtība un demokrātisma princips draudzes pārvaldīšanā. Katra vietējā draudze ir pilnīgi autonoma savā darbībā, iekšējās dzīves kārtībā un disciplīnā, bet tai pašā laikā baptisti ir neatlaidīgi centušies realizēt sadraudzību kā vienu no kristietības lielākajiem principiem. Baptisti tic, ka katram cilvēkam ir tiesības personiski tuvoties Devam un darīt to bez jebkādas citas starpniecības, kā vien caur Jēzu Kristu, Dieva vienpiedzimušo Dēlu. Baptisti ir par konsekventu apziņas un reliģiskās brīvības ievērošanu. Katrs cilvēks pats ir tiesīgs noteikt savu attieksmi pret Dieva piedāvāto žēlastību. Neatkarīgi no vēsturiskajiem un sociālajiem apstākļiem baptisti vienmēr konsekventi ir atbalstījuši morāli skaidru dzīvi ticīgo vidū un sabiedrībā. Tāpēc baptisti allaž iestājas pret alkoholismu, narkomāniju, prostitūciju, homoseksuālismu, smēķēšanu, izlaidīgu vai azarta spēļu vietu apmeklēšanu un tamlīdzīgām parādībām kā tikumības un morāles graujošākajiem faktoriem. Tiek akcentēta dievbijīga un morāli skaidra dzīve ģimenē, ikdienas darbā, sabiedriskajās attiecībās. Morālās dzīves vadlīnijas nosaka Bībelē izteiktās atziņas, novēršanās no grēka un ļaunuma. Latvijas baptistu draudzes un LBDS iestājas par valsts un un baznīcas šķiršanu; pret valsts vai tautas baznīcas oficiālu vai neoficiālu iedibināšanu; par visu konfesiju un denomināciju vienādām tiesībām valsts priekšā un savstarpēji; par apziņas un reliģijas brīvību visiem cilvēkiem demokrātiskā valstī.

Šajā mājas lapā izmanto sīkdatnes (cookie). Piekrītot sīkdatņu izmantošanai (jāspiež – PIEKRĪTU), tiks nodrošināta tīmekļa vietnes optimāla darbība. Turpinot vietnes apskati, jūs piekrītat, ka izmantosim sīkdatnes jūsu ierīcē. Savu piekrišanu jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.
Nospiežot uz izvēlnes – ‘Nepiekrītu’ Jūs nevarēsiet pilnvērtīgi izmantot mūsu mājas lapas resursus, kā piemēram Google karte, YouTube video u.c.
Detalizēta informācija par mūsu privātuma politiku. Cookie policy