Ievads
Būt baptistu draudzes loceklim
Latvijas baptistu draudžu vēsture vada savu 138. gadskārtu. Par baptistiem mēs kļuvām, lasot Bībeli un paklausot tās mācībai. Baptistu draudžu organizatorisko kārtību mēs mācījāmies no vācu baptistu draudzēm. Mūsu pirmie vadītāji bīskaps Ādams Gertners (1829-1875) un Liepājas rajona draudžu pārzinis Jēkabs Skuja-Dingše (1820-1874) prasīja ļoti stingru draudzes dzīves disciplīnu, kas pamatojās baptistu draudžu demokrātiskaja raksturā. Tieši baptistu draudzēs nostiprinātais demokrātisms deva iespēju plaši attīstīties katra draudzes locekļa spējam un Gara dāvanām, sazaroties draudžu dzīves nozarēm, izvirzīties darba vadītajiem, ar evanģēliju sasniegt visdažādākos iedzīvotāju slāņus. Apbrīnojami ir tas, ka lielā darba daudzveidība allaž ir meklējusi kopīgas atziņas un prakses iespējas.
Dievs ir atkal devis mūsu dzimtenei neatkaribu un brīvību. Viena no šīs brīvības dāvanām ir evanģēlija plaša pasludināšana visā tautā. Sludinātā vēsts ir radusi atsaucību daudzu simtu sirdīs. Jaunie draudzes locekļi jautā pēc saviem pienākumiem un tiesībām draudzē, jautā par baptistu draudžu vēsturi un draudžu dzīves praksi.
Mums nav un nevar būt absolūtas vienveidības visu jautājumu izpratnē, bet mums ir kopības izjūta un tāpēc arī uzticība tai praksei, kas gadu gaitā ir izveidojusies. Mēs neēsam aicināti pagātnes mantojumu lauzt, bet gan to saglabāt un radoši attīstīt. Attīstība nenotiek ar gribas aktivitātēm vai lēmumu spēku. Attīstība ir augšana, kuru nevar ne aizkavēt, ne kopēt, bet var dot tai brīvību Kristus brīvībā.
Šis būs visai plašs apcerējums, ko lasīsim turpinājumos. Tas nebūs kāds oficiāls dokuments, tas nesaturēs kādus oficiālus priekšrakstus, šis apcerējums nav saskaņots ar draudžu kopdarba vadību. Šajā apcerējumā ir ievērota baptistu koptā brīvība – izteikt autora uzskatus, pieredzi un zināšanas. Tas ir ticis darīts ar visnopietnāko atbildības sajūtu, lai ilggadējiem baptistu draudzes locekļiem atgādinātu mūsu draudžu dzīves tradīcijas un lai jaunajiem draudzes locekļiem palīdzētu saprast baptistu draudžu dzīves un darba saturu un īpatnības. Šajā apcerējumā izteiktās domas balstās uz diviem būtiskiem baptistu draudžu atzinumiem: katras vietējās baptistu draudzes neatkarība un vietējo baptistu draudžu vajadzība pēc kopdarba.
Žurnāla redaktora aicināts un Dievu lūdzot, nododu šīs savas pārdomas un atziņas lasītajiem un ceru, ka tas palīdzēs mums saprast pašiem sevi, vairāk iemīlēt savu draudzi, aktīvāk iesaistīties draudzei uzticētajā kalpošanā un pārliecinošāk nest Kristus vēsti mūsu dzimtenē, Latvijā.
baptistu mācītāja Jāņa Tervita publikācija žurnālam “BAPTISTU VĒSTNESIS” / Nr.7 Jūlijs’98

Šajā mājas lapā izmanto sīkdatnes (cookie). Piekrītot sīkdatņu izmantošanai (jāspiež – PIEKRĪTU), tiks nodrošināta tīmekļa vietnes optimāla darbība. Turpinot vietnes apskati, jūs piekrītat, ka izmantosim sīkdatnes jūsu ierīcē. Savu piekrišanu jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.
Nospiežot uz izvēlnes – ‘Nepiekrītu’ Jūs nevarēsiet pilnvērtīgi izmantot mūsu mājas lapas resursus, kā piemēram Google karte, YouTube video u.c.
Detalizēta informācija par mūsu privātuma politiku. Cookie policy